Delicious facebook RSS ارسال به دوستان ذخیره خروجی XML خروجی PDF
کد خبر : 78662
تاریخ انتشار : 23 تیر 1394 11:9
تعداد بازدید : 2578

منتقدان فیلم رستاخیز

انتقادها به نسخه ابتدایی «رستاخیز» است/ منتقدان نسخه اصلاح شده فیلم را ببینند


گزارش فارس از مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «رستاخیز»
مومنی شریف:انتقادها به نسخه ابتدایی «رستاخیز» است/ منتقدان نسخه اصلاح شده فیلم را ببینند

محسن مومنی شریف «رییس حوزه هنری» گفت: عمده مواردی که اخیراً دوستان به عنوان انتقاد به فیلم نسبت می دهند برگرفته از نگاهی است که به نسخه ابتدایی این فیلم سینمایی دارند و باید منتقدان نسخه اصلاح شده فیلم سینمایی «رستاخیز» را با 40 دقیقه کاهش ببینند.


به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزای فارس، شب گذشته مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «رستاخیز» با حضور سیدحسن مومنی «واعظ و مورخ» داود فتحعلی بیگی «پژوهشگر هنرهای نمایشی در زمینه تئاتر های آئینی و سنتی و همچنین تعزیه» و بازیگرانی چون مهتاب کرامتی و فرهاد قائمیان، محسن مومنی شریف «مدیرعامل حوزه هنری» و ... در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

در ابتدا مراسم بعد از مستقر شدن اهالی رسانه هنرمندان و سایر حاضرین در سالن نمایش فیلم سینمایی «رستاخیز»  که تقریبا نسبت به نسخه پیشین خود در جشنواره فیلم فجر 45 دقیقه به لحاظ زمانی کاهش داشته نمایش داده شد.

از نکات قابل توجه در هنگام نمایش «رستاخیز» قطعی به یکباره فیلم بعد از گذشت 15 دقیقه از اکران آن بود که با یک تاخیر 25 دقیقه ای این  فیلم سینمایی نمایش داده شد. بعد از اتمام نمایش در سالن مراسم تقدیری برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محسن مومنی شریف طی سخنانی اظهار داشت: محسن مومنی شریف درباره ضرورت اکران عمومی فیلم سینمایی «رستاخیز» و جایگاه این فیلم در جهان اسلام صحبت کرد. رییس حوزه هنری در ابتدای صحبت های خود با اشاره به این مطلب که فیلم «رستاخیز» بیانگر بلوغ سینمای ایران است، گفت: فیلم سینمایی «رستاخیز» مبین بلوغ و رشد سینمای ایران است و از این جهت باید به سینمای ایران تبریک گفت و من به آقای درویش کارگردان خوب این اثر خسته نباشید می گویم.


رییس حوزه هنری گفت:به تیم سازنده فیلم سینمایی «رستاخیز» تبریک می گویم این فیلم سینمایی حاصل زحمات 10 ساله این دوستان بوده است. ابتدا به ساکن امیدوارم که این فیلم توانسته باشد موجبات رضایت حضرت رسول (ص) را جلب کرده باشد و همچنین امید داریم ارادتمندان کشور ما به حضرت امام حسین (ع) از دیدن این فیلم بهره لازم را ببرند. کشور ما در میان سایر کشورهای همسایه به لحاظ ساخت آثار دینی و همچنین تاریخی بسیار مطرح است و آنها با آثاری از این دست که توسط هنرمندان کشور ما ساخته می شود آشنا هستند.

وی در ادامه افزود: اگر امروز فیلم هایی از این دست ساخته نشوند و ما نتوانیم از پتانسیل رسانه برای رساندن اهدافمان استفاده کنیم کشورهای دیگر ما را به انفعال می کشانند. عمده مواردی که اخیراً دوستان به عنوان انتقاد به فیلم نسبت می دهند برگرفته از نگاهی است که به نسخه ابتدایی این فیلم سینمایی دارند و باید دوستان منتقد نسخه اصلاح شده فیلم سینمایی «رستاخیز» را که 40 دقیقه کاهش زمانی داشته است ببینند.

مومنی شریف در ادامه تاکید کرد:البته این حذفیات در مواردی نیز صورت گرفته که به نظر من به فیلم آسیب زده است. دوستانی که در سینما فعالیت دارند بسیار خوب آگاه هستند که یک دقیقه کاهش از صحنه ای در فیلم تا چه اندازه به فیلم لطمه می زند اما احمدرضا درویش به انتقادها نیز احترام گذاشته و اصلاحات لازم را انجام داده است.

وی نیز در ادامه گفت: امیدوارم که این تلاش ها نادیده گرفته نشود تا هنرمندان ما از اینکه به سراغ این مفاهیم بروند بترسند و جرأت نکنند در این زمینه ها گام های بزرگی بردارند.

بر پایه این گزارش، از 6 هنرمند فعال در زمینه روایت  نهضت امام حسین (ع) در عرصه های مختلف هنری در محل برپایی نمایشگاه قرآن در باغ موزه دفاع مقدس مراسم تجلیل برگزار شد.

با پایان صحبت های مومنی،کامران ملکی مجری مراسم از حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد حمزه زاده مدیرعامل سازمان سینمایی سوره، حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی دعوت کرد با حضور روی سن از هنرمندان راوی نهضت امام حسین (ع) تجلیل کنند.

شهرام اسدی کارگردان فیلم های «شب واقعه» و «روز واقعه»، داود فتحعلی بیگی پژوهشگر عرصه تعزیه و نمایش های آیینی - سنتی ، کرمعلی شیرازی خوشنویس و راوی نهضت امام حسین (ع) درعرصه هنرهای تجسمی، محمدرضا سنگری نویسنده در حوزه ادبیات عاشورایی، حسین فدایی حسین نویسنده و کارگردان نمایش های عاشورایی در حوزه هنرهای نمایشی و احمدرضا درویش کارگردان فیلم «رستاخیز» مورد تقدیر قرار گرفتند.

علاوه بر محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، محمد حمزه زاده مدیرعامل سازمان توسعه سینمایی سوره، برزین ضرغامی رییس نمایشگاه قرآن و جمعی از مدیران سینمایی چون حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، فرید فرخنده کیش مدیرعامل انجمن سینمای جوان و سید محمدمهدی طباطبایی نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مهمان مراسم بودند.ثبت شده توسط : مصطفی سیدآبادی

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشکده صدا و سيما قم است.