An error occurred while updating the entries. See the inner exception for details. دو مأموریت مهم دانشکده دین و رسانه از نگاه آیت الله اعرافی

العربیه

۱۴۰۳/۰۱/۰۹- ۲۳:۴۸ - مشاهده: ۲۲۶

دو مأموریت مهم دانشکده دین و رسانه از نگاه آیت الله اعرافی

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بر لزوم تولید علم و ادبیات‌سازی برای رشته‌های جدید با گفتمان منطق بر اسلام و انقلاب تاکید کرد.
دو مأموریت مهم دانشکده دین و رسانه از نگاه آیت الله اعرافی

به گزارش روابط عمومی دانشکده دین و رسانه ، آیت الله اعرافی در دیدار نوروزی رئیس دانشکده دین و رسانه و جمعی از مدیران دانشکده با اشاره به اینکه دانشکده دین و رسانه دو ماموریت را دنبال می‌کند، اظهار کرد: ماموریت نخست تربیت نیرو و کادرسازی برای داخل و خارج از سازمان است. ماموریت دوم تولید علم و ادبیات‌سازی برای رشته‌های جدید با گفتمان منطق اسلام و انقلاب است که می‌تواند برکات بسیاری داشته باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه دانشکده دین و رسانه هر دو جهت را دنبال کند، خاطرنشان کرد: تولید علم باید مبتنی بر مبانی فلسفی، فقهی و اخلاقی اسلام و متناسب با دنیا و شرایط جدید باشد.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه رفتن دانشکده دین و رسانه به سمت رشته‌های مقطع دکتری می‌تواند پیوست تولید علمی را تقویت کند، تصریح کرد: در نظریه‌هایی که مبتنی بر اندیشه اسلامی و جوابگوی مسائل دنیا باشد، دچار خلاء هستیم.

وی با اشاره به اینکه دانشکده دین و رسانه می‌تواند زمینه‌ساز و پیشران توجه مراجع عظام و علما به موضوع رسانه باشید، یادآور شد: دانشکده می‌تواند با تدابیر مناسب بر حرکت علمی تاثیرگذار باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه تربیت معنوی، اخلاقی و انقلابی یک امر مهم است، ابراز کرد: توجه به این موضوع موجب می‌شود که فارغ التحصیلان دانشکده دین و رسانه اثرگذارتر باشند.

در ادامه دکتر اکبری اظهار کرد: همایش ملی دین، فرهنگ و رسانه‌های نوین در سال جاری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این همایش در آخرین هفته اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود، مطرح کرد: تاکنون بیش از ۳۲۰ چکیده مقاله و ۱۵۰ مقاله کامل به دبیرخانه این همایش ارسال شده است.

رئیس دانشکده دین و رسانه با بیان اینکه بیش از ۱۰ پیش نشست برای این همایش برگزار شده است، عنوان کرد: برای نخستین بار در این همایش یک ادبیات‌سازی درحال شکل‌گیری است.

تصاویر

امتیاز شما