Delicious facebook RSS ارسال به دوستان ذخیره خروجی XML خروجی PDF
کد خبر : 187251
تاریخ انتشار : 29 تیر 1395 14:32
تعداد بازدید : 2768

پخش سریال چرخ فلک به نویسندگی علیرضا طالب زاده و سیدحسین امیرجهانی از شبکه یک سیما

سریال اپیزودی چرخ فلک به سرپرستی نویسندگان علیرضا طالب زاده و با همکاری سیدحسین امیرجهانی از روز شنبه 26 تیر ماه، ساعت 22:10 روزهای شنبه تا سه شنبه از شبکه یک سیما پخش می شود

سریال اپیزودی چرخ فلک به سرپرستی نویسندگان علیرضا طالب زاده و با همکاری سیدحسین امیرجهانی از روز شنبه 26 تیر ماه، ساعت 22:10 روزهای شنبه تا سه شنبه از شبکه یک سیما پخش می شود .

 این سریال که گزینه پخش ماه رمضان بود به کارگردانی " عزیز الله حمیدنژاد" ، "بهرام عظیم پور" و "احسان عبدی پور" و به تهیه کنندگی "مجید مولایی" کارگردانی و تهیه شده است .

 سریال چرخ فلک که در اپیزودهای جداگانه دو یا سه قسمتی به زندگی افراد مختلفی از قشرهای متفاوت جامعه می پردازد ، سعی بر این دارد که با فضای رئال قصه ها به معضلات اجتماعی بپردازد .

 متن فیلمنامه این سریال می کوشد تا در بطن درام به تاثیرگذاری افراد مختلف در زندگی یکدیگر بپردازد . گویی انسانها غرق در معاش و تلاش زندگی ، بسیاری از اتفاقات زندگی خود را شانس و یا حادثه قلمداد می کنند غافل از اینکه آنها در چرخه ای از روابط علی و معلولی قرار دارند که در مسیر آن ماجرا قرار گرفته اند .

نویسندگان و طراحان سریال چرخ فلک با انتخاب ساختاری جدید و جذاب، اپیزودها را با حلقه وصل هایی خاص به یکدیگر مرتبط می کنند تا چرخه نیکی که در قسمت اول و توسط دکتر کامران اتفاق می افتد قطع نشده و زندگی بسیاری را تحت تاثیر قرار دهد .این چنین نهایتا تاثیر عمل شخصیتها به خودشان باز می گردد ، بدون اینکه بدانند همان عمل و کنش کوچکشان چه تغییری در زندگی افراد دیگر ایجاد کرده است.

در این سریال بخاطر اینکه اپیزودیک تولید می شود بازیگران بسیاری ایفای نقش می کنند و جزو تولیدات بسیار سنگین تلویزیون محسوب می شود که بیش از 100 بازیگر مطرح در آن ایفای نقش می کنند .

 سیدحسین امیرجهانی در این سریال نگارش فیلمنامه چندین قسمت از جمله اپیزودهای "داوود" ، "خالد" و "فرید" را به عهده داشته و همچنین طراح فیلمنامه اپیزودهای مختلف دیگری از جمله قصه "عالیه" ، "باران" و "قاضی منصور" نیز بوده است که بر اساس طرح و قصه سیدحسین امیرجهانی، فیلمنامه های آنها به نگارش درآمده است .

سید حسین امیرجهانی علاوه بر نگارش سریال "چرخ فلک" ، پیش از این در نگارش سریال های پر بیینده "انقلاب زیبا" و "تنهایی لیلا" نیز نقش داشته است.

امیرجهانی از طلاب فارغ التحصیل رشته ادبیات نمایشی (فیلمنامه نویسی) و مدرس«کارگاه های پیشرفته فیلمنامه نویسی» و«نگارش خلاق فیلمنامه»دانشکده صدا و سیمای قم است.


ثبت شده توسط : مدیر سایت

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشکده صدا و سيما قم است.