An error occurred while updating the entries. See the inner exception for details. با حضور تولیت مسجد مقدس جمکران؛ استودیوی تلویزیونی دانشکده دین و رسانه افتتاح شد

العربیه

۱۴۰۳/۰۲/۱۵- ۲۳:۱۱ - مشاهده: ۱۴۰

با حضور تولیت مسجد مقدس جمکران؛ استودیوی تلویزیونی دانشکده دین و رسانه افتتاح شد

با افتتاح استودیوی تلویزیونی که با حضور اساتید و مدیران دانشگاه و رسانه ملی، توسط حجت الاسلام والمسلمین اجاق نژاد انجام شد، به امکانات آموزشی دانشکده صداوسیما- قم افزوده شد.
با حضور تولیت مسجد مقدس جمکران؛  استودیوی تلویزیونی دانشکده دین و رسانه افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی دانشکده دین و رسانه ، کمال اکبری رئیس دانشکده، گزارشی از روند ساخت این استودیو ارائه داد و از امکانات آن برای تولیدات دانشجویی و ضبط برنامه‌های مهم سخن گفت. تولیت مسجد جمکران نیز با اشاره به خیزش دانشجویان اروپا و آمریکا، دعوت به حق طلبی را از وظایف رسانه دانست و از فعالان رسانه ای خواست از فرصت پیش آمده برای جریان حق، بیشترین استفاده را داشته باشند. حجت الاسلام والمسلمین اجاق نژاد در مراسم گرامیداشت مقام معلم که با حضور اساتید دانشکده دین و رسانه در این دانشکده برگزار شد، با قرائت آیات ابتدای سوره بقره، قرآن را هدایتی برای متقین دانست و با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: گاهی ممکن است انسانی اهل نماز و روزه باشد اما تقوا نداشته باشد و این به سبب پذیرش و عدم پذیرش حق است و معنای تقوا بیانگر پذیرش حق است. قرآن کسانی را هدایت می‌کند که حقائق را می‌پذیرد و این افراد اهل تقوا هستند. وی با اشاره به حادثه کربلا افزود: اباعبدالله الحسین به کسانی که حق الناس به گردن دارند، خواست که ایشان را همراهی نکنند؛ از سویی دیگر امام حسین در روز عاشورا سوار بر شتر شد و بدون شمشیر و با لباس سبز که بیانگر عدم قصد برای جنگ است سخنرانی فرمود و طی آن 22 نفر به سپاه حضرت پیوستند. وجود مقدس امام، مانند آهنربا براده‌های آهن را جذب می‌کند. تولیت مسجد مقدس جمکران در ادامه تصریح کرد: خبرنگار اتریشی از آیت الله حائری شیرازی سؤال کرد که پس از گذشت 15 سال از انقلاب، شاهد رویگردان شدن جوانان انقلابی هستید که آن مرحوم پاسخ داد انسان دو بخش غارتگر و حق طلب دارد که اروپایی‌ها بخش «بزن، نبر» انسان را نمی‌بینند و به همین دلیل غیر از هرزه‌ها در زیر چترشان نمی ماند. حجت الاسلام والمسلمین اجاق نژاد پس از بیان این مباحث، حرکت امام حسین را شاهد گرفت و ادامه داد: به نظر من رسانه یعنی این؛ رسانه یعنی جداکردن حق طلبان از باطل ها که می‌تواند وجدان‌های سالم را بیدار کرده و انسان‌ها را به فطرت پاک ارجاع دهد. دانشگاه‌های امروز آمریکا مثالی شده است که بدانیم حق طلبان در همه جا هستند. در طول 5 دهه گذشته ایران در مقابل نظام سلطه هزینه داد وی در ادامه افزود: وجدان‌های پاک در حال بیدار شدن هستند و دانشجویان کشورهای مختلف شروع کردند از این رو فرصت عظیمی‌برای ما ایجاد شده است. بهترین فرصت برای اهالی رسانه است تا از همه عالم استفاده کنند و با نامه نوشتن و مذاکره کردن پیام انقلاب را برسانند. تولیت مسجد جمکران با ذکر خاطره ای از آیت الله مشکینی در سال 1355، آیت الله خامنه ای را 100سال جلوتر از زمان توصیف کرد، و بیان داشت: ما در رسانه ضعیف عمل کرده ایم و اگر ما در رسانه قوی عمل کرده بودیم و مقام معظم رهبری به جوانان اروپا نامه نمی نوشت؛ ورود ایشان به میدان نشان از خلأ در رسانه دارد. وی در پایان از دانشکده صداوسیما-قم خواست که طی همکاری با دانشگاه‌های تهران، برای جنبش ایجاد شده در آمریکا و اروپا فعالیت رسانه ای انجام دهند.

امتیاز شما