۱۳۹۹/۰۵/۱۲- ۱۳:۱۳ - مشاهده: ۳۵۶

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از ایجاد نظام جدید تسهیلات دانشجویی خبر داد

...

رئیس صندوق رفاه دانشجویان: ضمن اعلام تحول در فرآیندهای پرداخت و بازپرداخت وام دانشجویی و نظام جدید پرداخت وام و تسهیلات به دانشجویان که پس از تصویب هیأت امنای صندوق ابلاغ خواهد شد از تلاش جهت متناسب سازی این وام ها و تسهیلات با شرایط و نیازهای امروز دانشجویان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان دکتر ناصر مطیعی در شصت و ششمین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها که بصورت مجازی و با حضور وزیر علوم ، معاون آموزشی وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان برگزار شد گفت: تحول در فرآیندهای پرداخت و بازپرداخت وام های دانشجویی تحت عنوان طرح تجمیع وام ها آماده پیشنهاد به هیأت امناء صندوق رفاه دانشجویان است.

وی افزود: تا کنون 21 نوع وام دانشجویی تعریف شده بود که برخی استقبال زیاد و برخی کمترین استقبال را داشتند و تنوع زیاد این وام ها موجب پراکندگی منابع مالی و بوروکراسی زیاد در دانشگاه‌ها و صندوق رفاه می‌شد که برای حل این مشکل طرح تجمیع و ادغام وام ها اجرا و براین اساس مبالغ وام پرداختی به دانشجویان در نظام جدید افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

دکتر مطیعی خاطرنشان ساخت : همانگونه که صندوق رفاه اقساط ماه‌های اسفند، فروردین واردیبهشت دانش آموختگان بدهکار به صندوق را تعلیق کرد، به دانشجویان دوره روزانه ی دانشگاه‌های دولتی ساکن در خوابگاه‌های خودگردان در نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98 که بدلیل کمبود ظرفیت خوابگاه دراین خوابگاهها سکونت داشته اند نیز مانند دانشجویان ساکن در خوابگاه‌های دولتی کمک می‌کند. براین اساس در صورت تصویب هیأت امنای صندوق در شهرهای بزرگ به ازای هر دانشجو مبلغ 5 میلیون ریال و در شهرهای کوچک مبلغ 3/5 میلیون ریال به دانشجویان ساکن در خوابگاه‌های غیردولتی خودگردان کمک خواهد شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا باعث تعطیلی خوابگاه‌ها، عدم پرداخت اجاره بها توسط دانشجویان ساکن خوابگاه‌ها و تاخیر در پرداخت اقساط دانش آموختگان شد که این امر موجب کاهش حدود 50 درصدی منابع مالی صندوق رفاه در سال جاری گردیده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: با توجه به کمبود منابع مالی، از ظرفیت خیّرین آموزش عالی برای توسعه خوابگاه‌ها در تابستان امسال استفاده می‌شود و خوابگاه‌های سطح 5 و 4 بهینه سازی می‌شوند.

دکتر مطیعی در پایان از معاونان دانشگاه‌ها خواست ضمن افزایش سطح همکاری با این صندوق در یکپارچه سازی سامانه‌های مرتبط با رفاه دانشجویان در دانشگاه‌ها و صندوق رفاه به ویژه در حوزه خوابگاه و تغذیه به شرایط خاص کشور و محدودیت های مالی از آغاز پروژه‌های جدید غیر ضروری پرهیز کنند.

روابط عمومی دانشکده دین و رسانه

منبع خبر : صندوق رفاه دانشجویی

امتیاز شما