تاریخ خبر:‌دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - بازدید:‌۳۰۱
تولید برنامه تلویزیونی " شتاب " به همت جمعی از دانشجویان دانشکده دین و رسانه قم

به همت جمعی از دانشجویان دانشکده دین و رسانه دانشگاه صداوسیما، برنامه تلویزیونی شتاب، تولید و روانه آنتن پخش شبکه یک سیما شد

 

 

برنامه تلویزیونی شتاب، یک محصول رسانه ای نوپا و یک رئالیتی شو 10 دقیقه ای است که تلاش می کند در فرآیند جذب سرمایه، به کارآفرینان و استارت آپ های ایرانی کمک کند. این برنامه فرصتی برای کسب و کارهای نوپا و تمامی فعالان اقتصادی در ایران است تا بتوانند با شرکت در آن، کسب و کار خود را از طریق تلویزیون معرفی کرده و برای جذب سرمایه تلاش کنند.

جمعی از دانشجویان دانشکده دین و رسانه دانشگاه صدا و سیما و دانشگاه شهید بهشتی تهیه و کارگردانی این برنامه را به عهده دارند. پژمان دشتی نژاد، روح الله رحمانی و رضا کلانتری نژاد داوری برنامه شتاب را برعهده دارند. در ادامه به خلاصه ای از سوابق داوران برنامه اشاره می شود:

پژمان دشتی نژاد کارآفرین، تحلیل گر، و سخنران در حوزه کسب و کارهای نوپاست. وی بنیانگزار یک شرکت دانش بنیان فناوری در حوزه خدمات ابری مخابراتی در سوئد می باشد. پژمان دانش آموخته دانشگاه سلطنتی استکهلم و مدرسه کارآفرینی استکهلم است و در دو حوزه شبکه های کامپیوتری و کارآفرینی تحصیل کرده است. او سابقه همکاری در دو شرکت گوگل و اریکسون را داراست و همچنین سابقه همکاری با مراکز معتبر کارآفرینی سوئد و آمریکا را نیز در کارنامه خود دارد. وی چندین سال به صورت رسمی مشاور و راهنمای شرکت های نو‌پای شرکت کننده در بزرگترین مسابقه کارآفرینی سوئد بوده است. او در دوره ها و رویدادهای متعدد کارآفرینی در ایران و خارج از کشور به عنوان مربی و داور شرکت داشته است.

روح الله رحمانی متولد و بزرگ شده در آمریکا است. او دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه واشنگتن در شهر سنت لوئیس، است. تز دکترای او درباره هوش مصنوعی در موتورهای جستجو و موتورهای جستجوی تصویری است. روح الله از سال 2007 بمدت دو سال و نیم بعنوان مدیر برنامه در مایکروسافت مشغول بکار بوده است. پس از آن دو سال با آمازون دات کام برای استفاده از هوش مصنوعی در دسته بندی خودکار کالا همکاری کرد. سپس با وجود پیشنهادهای متعدد همکاری از گوگل، فیسبوک و لینکدین، از سال 2012 به ایران مهاجرت کرد. او هم اکنون به گسترش فعالیت های نوآورانه خصوصا بر بستر نرم افزارهای کاربردی تلفن همراه در ایران و نیز تدریس در دانشگاه مشغول است.

رضا کلانتری‌نژاد، نوآفرین و کارآفرین حوزه ی فناوری‌های همگرا است. رساله ی او طراحی نانوحسگرهای زیستی با استفاده از روش‌های محاسباتی نوین ترابرد کوانتومی بوده است. او موسس شتابدهنده شزان است. در یک دهه گذشته او چندین اختراع در حوزه فناوری‌های همگرا به ثبت رسانده است که مجموعه‌ای از حسگرهای گازی مبتنی بر نانولوله‌های کربنی از آن دست است. او دو بار به عنوان همکار طرح، برنده ی جایزه ی خوارزمی در بخش تحقیقات کاربردی شده است. او مجری کپسول زیستی کاوشگرهای پیشگام و پژوهش بوده است که نخستین میمون‌های فضانورد ایرانی را به سفری زیرمداری بردند. رضا کلانتری نژاد 7 کتاب و بیش از 20 مقاله پژوهشی به چاپ رسانده است. کتاب ”چهارمین موج توسعه علمی - فناورانه و پیامدهای فرهنگی و اجتماعی آن در ایران“ از انتشارات مرکز تحقیقات سیاست‌گذاری علمی کشور اثر مشترک او با دکتر علی پایا است که انعکاس دهنده ی چهار سال پژوهش در حوزه فناوری‌های همگرا است.

برنامه شتاب روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه، حد فاصل ساعت 20:30 تا 21 از شبکه یک سیما پخش می شود.

آدرس سایت برنامه شتاب:

http://www.shetabshow.ir

 

      

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشکده صدا و سیما قم می باشد .