Delicious facebook RSS ارسال به دوستان ذخیره خروجی XML خروجی PDF
کد خبر : 425
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1390 0:0
تعداد بازدید : 4764

معاون صداي مرکز خراسان رضوي: سحرخيزترين راديو را داريم

حجت الاسلام روح الله اسدی کیادهی معاون صداي مرکز خراسان رضوي عنوان کرد: سحرخيزترين راديو را داريم


حجت الاسلام روح الله اسدی کیادهی در نشست خبری که درصدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد، شبکه رادیویی خراسان رضوی را سحر خیزترین رادیو دانست و تاکید کرد: اولین اذان مراکز صدا و سیما در مشهد پخش می شود و این افتخار ما خراسانی هاست و پیامی معنوی نیز در دل خود دارد. از سویی هیچ یک از شبکه های مراکز استانی پیشینه صدای خراسان رضوی با 61 سال سابقه را ندارد.

وی با اشاره به حضور زائران در مشهد خاطرنشان کرد: ما ناگزیریم برای مخاطبی عام تر از دیگر مراکز برنامه ریزی کنیم؛ زیرا مخاطبان، صرفا استانی نیستند و بخشی از برنامه ها باید به زائران اختصاص یابد. در رادیو با آنکه ابزار ساده است کار سخت است و باید با کلام، افکت و موسیقی، تصویرسازی شود.
معاون صدای مرکز صدا و سیمای خراسان رضوی از تغییرات اساسی در برنامه های این شبکه خبر داد و گفت: تمام برنامه ها و کنداکتور پخش بدون استثناء از صبح تا انتهای شب با طرح جدید فعالیت می کنند. طرح های اصلی از ابتدای مهرماه آغاز می شود اما برخی طرح ها هم اکنون نیز شروع شده است و به مرور بهتر خواهد شد و طبق آخرین نظرسنجی مخاطبان ما 6 درصد نسبت به فصل قبل رشد داشته است.

وی با تاکید بر اینکه رادیو و رمضان از دیرباز در ایران اسلامی هم با هم عجین بوده و هستند، افزود: شاید در زمان افطار، سیما تا حدودی توانسته به رادیو تنه بزند، اما در هنگام سحر رادیو همچنان قدرت بلامنازع است. به این منظور برنامه «با سحرخیزان» ویژه سحرهای ماه رمضان از ساعت 3 و 15 دقیقه آغاز می شود که 90 دقیقه ادامه دارد و موضوعات با مضمون دعاهای روز در آن مطرح می شود. برنامه «سفره آسمانی» در همین مدت نیز ویژه برنامه افطار این شبکه از طبقه «ب» است که برای نخستین بار در بخش نمایش آن به زندگی اصحاب امیرالمومنین(ع) می پردازیم.

حجت الاسلام اسدی از اختصاص بیش از 60 دقیقه در شبانه روز به موضوعات مرتبط با ماه مبارک رمضان در فواصل پخش برنامه ها خبر داد و افزود: برای اولین بار ترتیل یک جزء کامل قرآن با صدای حامد شاکر نژاد از قاریان مشهدی صبح ها پخش می شود و بعدازظهر نیز باز پخش برنامه به روی آنتن می رود. در طول روز نیز برنامه هایی مانند «نفس صبح» و «صبح سلام»، برنامه جدید «قطار جوانی»، «همسفران» و ... به شکل شناوری به موضوع رمضان می پردازند. در شب های قدر نیز از 21 و 30 دقیقه تا یک و 30 دقیقه بامداد برنامه هایی را داریم که به صورت تخصصی آنچه را در حرم اتفاق می افتد پوشش خواهد داد و پیش بینی می کنیم شبکه های سراسری نیز مانند گذشته با ما ارتباط برقرار کنند.

ثبت شده توسط : مدیر سایت

تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشکده صدا و سيما قم است.