Delicious facebook RSS ارسال به دوستان ذخیره خروجی XML خروجی PDF
کد خبر : 21467
تاریخ انتشار : 24 دی 1391 11:13
تعداد بازدید : 1249

فراخوان چهارمین «همایش اندیشه و قلم ارتش» منتشر شد

ارتش جمهوری اسلامی ایران، فراخوان چهارمین همایش دوسالانه «اندیشه و قلم ارتش» را منتشر کرد. اختتامیه این همایش 14 تیرماه 1392 هم زمان با روز قلم خواهد بود.

دبیر چهارمین همایش دوسالانه «اندیشه و قلم ارتش» درباره محورهای این همایش به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: این همایش ملی در چهار حوزه «کارکنان شاغل و بازنشسته ارتش»، «نویسندگان غیر ارتشی»، «همسران و فرزندان کارکنان ارتش» و «ناشران ارتشی» برگزار می شود. 

علی مطمئنیان موضوع های «ادبیات دفاع مقدس»، «نقش و جایگاه ارتش در تحولات و رویداد های جامعه»، «علوم انسانی و اجتماعی»، «ولایت فقیه و ضرورت حمایت و تبعیت از ولایت»، «علوم پزشکی - فنی و مهندسی»، «درسی و آموزشی»، «معارف اسلامی و علوم دینی»، «تبیین اندیشه های دفاعی فرماندهی معظم کل قوا» و «مدیریت، فرماندهی، دانش و فناوری نظامی» را 9 موضوع بخش «کارکنان شاغل و بازنشسته ارتش» دانست و افزود: در این زمینه موضوعاتی که دربارع ارتش جمهوری اسلامی ایران به نگارش درآمده باشند، در اولویت قرار دارند. 
وی درباره بخش «نویسندگان غیر ارتشی» گفت: نویسندگان غیر ارتشی می توانند آثارشان را در سه حوزه «ادبیات دفاع مقدس با نگاه به ایثارگری کارکنان ارتش»، «ارتش و نقش آن در تحولات و رویداد های جامعه» و بخش «دانش، فناوری نظامی و مدیریت و فرماندهی در ارتش» به دبیر خانه این همایش ارسال کنند. 

دبیر «همایش اندیشه و قلم ارتش» با بیان این که «خانواده های ارتشی می توانند در بخش «همسران و فرزندان کارکنان ارتش» آثارشان را ارایه کنند» گفت: این بخش در دوسالانه گذشته به همایش اضافه شد و با استقبالی که از آن صورت گرفت، در چهارمین دوره برپایی این همایش توجه ویژه ای به این بخش خواهیم داشت و علاوه بر جوایز ارزنده ای که به آنان اختصاص خواهیم داد، احتمالا حمایت هایی هم برای انتشار آثارشان صورت می دهیم. 

وی درباره بخش «ناشران ارتش» گفت: در این حوزه تعداد آثار منتشر شده از سوی ناشران مختلف درباره ارتش جمهوری اسلامی را مورد توجه قرار می دهیم و همانند سال گذشته از دو ناشر پرکار در این زمینه قدردانی خواهیم کرد. 

این همایش 14 تیرماه 92 همزمان با روز قلم به کار خود پایان خواهد داد. 

وی با بیان این که «محدودیتی برای ارسال آثار تالیفی از نظر تعداد وجود ندارد» گفت: آثار تالیف شده در سال های 90 و 91 در این همایش شرکت داده خواهند شد اما خانواده های کارکنان ارتش می توانند آثاری را که تاکنون در این همایش شرکت نداده اند هم برای دبیرخانه ارسال کنند. 

دبیر «همایش اندیشه و قلم ارتش» درباره دلیل دوسالانه برگزار شدن این همایش توضیح داد: این امر سبب می شود کتاب ها به خوبی مورد بازنگری قرار گیرند و آثار نفیس تری به همایش راه یابند. 

مطمئنیان داوران این همایش را کارشناسانی از «وزارت علوم و تحقیقات و فناوری» و «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» دانست و درباره نحوه ارسال آثار به دبیرخانه توضیح داد: علاقه مندان می توانند پس از ثبت نام مجازی در سایت www.aja.ir تا پایان فروردین ماه سال 1392 آثارشان را به نشانی خیابان دکتر علی شریعتی، چهارراه شهید قدوسی(قصر)، خیابان شهید قدوسی، جنب خیابان ستاد کل، حوزه مرکزی سازمان عقیدتی، سیاسی آجا ارسال کنند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند با شماره 88400986 در ساعت اداری تماس بگیرند.

ثبت شده توسط : احمد مهدیه

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشکده صدا و سيما قم است.